Elupuude istutamine

Selleks, et aed linnavälisel erakrundil poleks ainult viljaalikas, aga oleks ka üldise maastiku kujunduse element, mis oleks kooskõlas teiste välisilme komponentidega, tuleb istutades jälgida teatud soovitusi ja reegleid. Siin on tähtis kõik – millised dekoratiivsed puud, viljapuud ja põõsad kasvavad kõrvuti, kuhu on parem istutada ühte või teist taime, kuidas aiaruumi korraldada nii, et oleks kerge seda hooldada: kasta, niita, teostada san töötlemine ja sellejuures, et kõiks näeks välja esteetiline ja atraktiivne.

Ettevõte Green Land teostab kompleks hooldustöid era muru kruntide ilustamiseks. Meie spetsialistid töötavad toetades dendroloogia ja põllumajandustehnika põhimõtetele.

Green Land´i puude istutus teenus sisaldab:

  • Territooriumi ettevalmistus: aukude ja kaevikute kaevamine
  • Krundi väetamine
  • Puude ja põõsaste istutus
  • Kastmine
  • Tugede konstrueerimine

ElUPUUDE ISTUTAMINE

elupuude istutamine Eesti

Isikliku maatüki kaunistuseks ja üsaldusvääreks kaitseks on elupuu hekk. See taim erineb aastaringe rohelise okastikuga, mis annab suurepärase aroomi ja nendest on samuti võimalik ka teha esteetilise ja oma pärase heki. Kasvada nad võivad kuni 20 meetrini ja elupuu on suurepärane lõend põllumajanduse kujundamise fantaasiate realiseerimiseks. Puudele antakse kera või ristküliku kuju, nendest kontstrueeritakse kaared ja erisugused figuurid.

Täna kasutatakse hekkide istutamiseks erinevaid elupuu sorte. Nad erinevad kõrguse, päritolumaa ning kasutus omadustega. Ettevõte Green Land valib meie kliimavööndis kaks sorti tuid.

1. Elupuu Smaragd.

Erivajadusteta tuja sort, mis kannatab külma ja tuult. Täiskasvanud puu kasvab 5-6 meetrit pikaks, krooni kuju on koonuse kujuline, kuid selle sordi miinuseks on aeglane kasv.

Elupuu Smaragd
elupuu brabant, Elupuude istutamine

2. Elupuu Brabant.

Taim kasvab kiiresti, heki kõrgus selle tuja sordiga juba paari aasta pärast võib ulatuda kuni 4 meetrit. Elupuu on külmakindel ja erivajadusteta. Puud istutatakse meetriste vahedega suve lõpus või varakevadel.

Mõlemate elupuu sortide eest on vajalik ainus spetsiifiline hooldus. Meie spetsialistid seletavad Teile elupuu hooldamise reeglitest tänu millele Te saate hoida oma puud terve ja ilusana.

ELUPUUDE EELISED

  • Kaitseb tuule, tolmu ja müra eest.
  • Puhastab õhku eritades fütotsiite.
  • Edendab hubast atmosfääri aias.

Iga eraterritooriumi omanik teeb iseseisva valiku, kas korrastada oma aed iseseisvalt või kutsuda professionaale, kes aitavad teha seda kiirelt ja õieti.